fbpx

prvá kyslíková voda s
vedeckými a klinickými výskumami.

Dokonalé okysličenie

Revolučný spôsob dopĺňania kyslíka priamo do každej bunky. Kyslík z vody KAQUN® sa v organizme šíri vodnou cestou v medzibunkovom priestore. Nezabúdajme, že voda tvorí až 80 % nášho tela.

Životodarná energia

Naše bunky potrebujú dostatok energie vo forme ATP pre správne a efektívne vykonávanie životne dôležitých funkcií. Najefektívnejším spôsobom výroby energie prebieha len za prítomnosti kyslíka.

KAQUN
Viac ako voda

Kyslík prináša mnoho benefitov. My Vám prinášame všetky v kompaktných baleniach našich produktov.

Vedecké a klinické štúdie

Spoločnosť KAQUN® už viac ako 20 rokov uskutočňuje oficiálne štúdie po celom svete na akreditovaných univerzitách, vládnych ústavoch a laboratóriách.

Hypoxia a naše zdravie

Väčšina chronických chorôb ako diabetes, psoriáza, rakovina, rôzne zápaly, alergie alebo astma majú jednu spoločnú vlastnosť a to, že v tkanivách sa nenachádza dostatok kyslíka alebo sa tam kyslík nenachádza vôbec.

KAQUN

Kyslíková
voda

Kyslík je nevyhnutný pre naše zdravie, imunitu, vitalitu a správne fungovanie organizmu. S vekom nám množstvo kyslíka v tkanivách prirodzene klesá, preto je dôležité ho pravidelne dopĺňať.

Fascinuje nás schopnosť vodných živočíchov dýchať kyslík priamo z vody. Ryby túto schopnosť vykonávajú s neuveriteľnou efektivitou, aj napriek nízkej rozpustnosti kyslíka vo vode. Nezabudnite, že až 80% nášho organizmu tvorí voda.

Objavte revolučný spôsob dodávania kyslíka do organizmu

V KAQUN sme vyvinuli špeciálne kyslíkové štruktúry nazývané klastre, ktoré sa ľahko absorbuje cez sliznice v ústnej dutine. Tieto klastre následne putujú organizmom cez medzibunkový priestor, ktorý tvorí väčšinu našej telesnej vody. Aj napriek tomu, že nie sme ryby a nemáme žiabre, aj napriek tomu dokážeme kyslík z vody KAQUN využiť.

Sme nesmierne hrdí na to, že aj dnes je kyslíková voda KAQUN jedinou pitnou vodou na svete, ktorej účinky boli potvrdené vo vedeckých a klinických štúdiách na univerzitách po celom svete. Tieto štúdie už trvajú viac ako 20 rokov.

Dr. Robert Lyons O.MD Ceo & Founder of KAQUN

Referencie

KAQUN
Wellness & Spa

Kúpeľ spraví s telom zázraky. Po 50-minútovom kúpeli v kyslíkovej vode s mierne alkalickým pH, zohriatej na upokojujúcich a príjemných 38° Celzia sa póry na pokožke sa otvoria a do tela prúdi kyslík celým jej povrchom priamo do tkanív. Takto sa ku každej jednej bunke dostáva kyslík v jedinečnej, stabilnej a viazanej forme. Prispieva k správnemu fungovaniu buniek, k spomaleniu starnutia a k udržaniu celkovej vitality organizmu po dlhý čas.

Naše Wellness nájdete ako jediné na Slovensku v Piešťanoch.

Blog

Krásna žena drží tri produkty Timeless Desire

Nadčasová starostlivosť. Aby pleť žiarila spokojnosťou.

Na novinky v našej rodine KAQUN® sme nesmierne pyšní. Luxusné gély a krémy sme tvorili precízne, s dôrazom na všetky potreby pleti. Výsledkom je nezameniteľný, skvelý unikát ✨ Vyskúšajte produktovú radu Timeless DesireTM, kvalitu podčiarknutú výskumom. 💧 To najkvalitnejšie pre hĺbkovú hydratáciu a výživu sme namiešali do  všestranného hydratačného gélu KAQUN® All-Around Hydrating

Rozhovor so spokojnou zákazníčkou pani Evkou

Eva (82) má za sebou onkologickú chorobu aj kovid. Dva roky pravidelne pije kyslíkovú vodu KAQUN. Dnes sa cíti výborne a dokonca cvičí vo fitness centre. Pani Eva sa k našej kyslíkovej vode dostala na odporúčanie známej pred viac ako 2 rokmi. Ako to sama opísala vo vianočnom prianí, ktorý nám poslala,

usmievajúca sa žena spokojná s doplnkami výživy all in one od kaqun

Tento doplnok si rozhodne zamilujete: All in One® – vrecúška plné zdravia

Narušená imunita? Rozhádzaný organizmus po chorobe alebo nekonečná únava? Či už potrebujete svoje zdravie nakopnúť, alebo si ho, naopak, udržať v skvelej forme, nie je nič jednoduchšie, ako si do svojho jedálnička pridať čo najviac čerstvého ovocia, zeleniny, pohybu a oddychu. Ak nestíhate alebo radšej volíte rýchlejšie a efektívne formy doplnkov, zbystrite. Všetko,

Vylaďte „sladký“ život do normálu s kyslíkom

Diabetes mellitus resp. ,,skákajúca“ hladina cukru v krvi Vás už nemusí natoľko obmedzovať. Najnovší vedecký výskum sa zameral na dôkaz priaznivých účinkov našej kyslíkovej vody, a s tým súvisiaceho podporného stabilizovania hladiny glykémie v krvi diabetika. ČO TO PRE VÁS ZNAMENÁ? Cukrovka vás už nemusí obmedzovať v každodennom fungovaní. Život s diabetes mellitus nie je

Myslíme na udržateľnosť

Okrem toho, že sme súčasťou zálohovacieho systému, Vám s potešením oznamujeme, že sme sa spojili aj s neziskovou organizáciou s názvom One Tree Planted, aby sme podporili výsadbu stromov na celom svete. Teraz, po každom úspešnom nákupe, KAQUN daruje sumu na zasadenie stromu. 

My sme už svoje stromy zasadili. A čo vy?

 

Najčastejšie kladené otázky

V každej vode sa nachádza nejaké množstvo rozpusteného kyslíka pri určitom tlaku. Vo vode z vodovodu sa nachádza od 3-7 mg kyslíka na jeden liter pri parciálnom tlaku asi 35mmHg. Naproti tomu parciálny tlak kyslíka v našich tepnách je 100 mmHg, čiže na základe fyziky výmena kyslíka z vypitej vody do krvi nieje možná. Kyslík v takejto vode sa tiež môže nachádzať v klastroch, ktoré sú však príliš veľké, aby dokázali prejsť cez sliznicu, preto sa len malá časť z tohto kyslíka vstrebáva až v žalúdku.

V kyslíkovej vode KAQUN® sa kyslík nachádza v malých klastroch, ktoré vďaka svojim unikátnym vlastnostiam dokážu prenikať cez sliznicu až k samotným bunkám.

Narozdiel od toho má kyslíková voda KAQUN®, až 18 mg rozpusteného kyslíka na liter, pri parciálnom tlaku až 500 mmHg v kyslíkovom kúpeli / 160 mmHg v kyslíkovej vode. Štruktúra kyslíkovej vody KAQUN® navyše dovoľuje malým klastrom s kyslíkom prejsť cez sliznicu, aj bunkovú membránu priamo do mitochondrií. Prenikanie kyslíka do medzibunkového priestoru spôsobí fyzikálne sýtenie krvnej plazmy a teda zvýšenú dodávku kyslíka tkanivám.

Naša technológia je špeciálna, pretože dokážeme optimalizovať kyslíkovú vodu KAQUN® špecificky tak, aby ponúkala práve dostatočný tlak kyslíka na bezpečné vyrovnanie straty kyslíka v našom tele. Toto je dôležitý bod, pretože iné okysličené produkty môžu oxidovať bunkové membrány a spôsobiť poškodenie buniek.

Hlavný rozdiel je v kyslíku. V každej vode sa nachádza pôvodný rozpustený kyslík. Pri bežnej pitnej vode je táto hodnota od 3,5-7 mg kyslíka na liter. Iné kyslíkové vody sú nasýtené kyslíkom z externého zdroja, tak ako pri vodách sýtených s CO2 - sódach, kedy je pod tlakom do vody vstrekovaný medicinálny kyslík, ktorý vytvára veľké molekuly 02(bublinky), ktoré sa vo vode nerozpúšťajú. Pri otvorení fľašky/plechovky tento kyslík rýchlo z vody uniká, pretože v nej nie je naviazaný – rozpustený. Preto výrobcovia týchto vôd odporúčajú vypiť vodu, čo najrýchlejšie po otvorení. Takýto kyslík je príliš veľký na to, aby sa mohol vstrebávať v sliznici, dostáva sa ďalej do tráviacej sústavy a v črevách sa malá množstvo kyslíka vstrebáva.

Kyslíková voda KAQUN® je vlastne hyperbarická komora vo vode s tým rozdielom, že kyslík (pO2) vydrží v tkanivách oveľa dlhšie, je dostupnejšia na každodenné užívanie a nemá žiadne kontraindikácie.

V poslednom čase nás nové vedecké objavy nútia premýšlať nad vecami, ktoré považujeme za samozrejmosť, akou je napr. kyslík. Od objasnenia negatívnych účinkov hypoxie a oxidačného stresu na naše zdravie a kvalitu života bolo našou hlavnou úlohou vyvinúť produktový rad, ktorý dokáže okysličovať naše tkanivá, oveľa efektívnejšie ako doteraz známe metódy (hyperbarická komora, kyslíkový koncetrátor) či dokonca efektívnejšie ako dýchaním. Inšpiráciou nám bolo zloženie nášho tela. Voda je všade. Až 80% nášho organizmu je tvorených vodou, krv a naše bunky obsahujú až 90% vody. Vďaka slabej rozpustnosti kyslíka vo vode nás vždy fascinovala schopnosť vodných organizmov dýchať kyslík z vody. Problémom bolo, že nemáme žiabre, preto nedokážeme kyslík z vody využívať. My sme však dokázali vyrobiť také malé štruktúry – klastre, ktoré sa poľahky dostávajú cez stenu slizníc už v ústnej dutine a ďalej sa organizmom šíria medzibunkovým priestorom.

Názov KAQUN® je odvodený z amerického filmu z 80-rokov s názvom „Cacoon“[kakun], v preklade Zámotok. Film rozpráva príbeh o skupine seniorov, ktorí sa vlámali do vily, našli vnútorný bazén s mimozemskými meteoritmi (zámotky), v ktorom aj plávali. Ráno sa prebudili opäť mladí a  nabití energiou.

Podzemným zdrojom kyslíkovej vody KAQUN® je prírodný minerálny prameň Heredicse, Banhorváti (chránená krajinná oblasť Lázbérc, pohorie Bükk, Maďarsko) zaradený do zoznamu chránených území európskeho významu Natura2000. Následne vďaka technológií KAQUN® dostáva táto voda najvyššej čistoty svoje nezameniteľné vlastnosti – jedinečnú štruktúru kyslíka s mnohonásobnými väzbami s vysokým parciálnym tlakom kyslíka pri mierne alkalickom pH. Kyslíková voda určená na kúpeľnú procedúru sa vyrába a pripravuje priamo v mieste Wellness & SPA.

Podľa našich meraní dokáže kyslíková voda KAQUN® uložiť až 16-18,5 mg rozpusteného kyslíka na liter pri 400-550 mmHg parciálneho tlaku kyslíka v závislosti od jej teploty. Hodnota rozpusteného kyslíka, ako aj parciálneho tlaku kyslíka je 2-3 krát vyššia ako vo vzduchu a až 10-násobne vyššia ako pri vode z vodovodu.

Všetky naše produkty neobsahujú žiadne chemikálie, umelé ani toxické materiály, arómy a nie je pridaný ani kyslík z externého zdroja. Do kyslíkovej vody určenej na kúpeľnú procedúru pre zmäkčenie vody pridávame soľ a kvôli hygienickej bezpečnosti vody dezinfekciu.

Nie. Skúmali sme cytotoxický účinok vody KAQUN® v bunkách HepG2 a účinok kyslíkovej vody KAQUN® na antioxidačnú kapacitu podľa princípov správnej laboratórnej praxe OECD (ENV/MC/CHEM(98)17) na oddelení molekulárnej a bunkovej biológie Národného inštitútu chemickej bezpečnosti a je dokázané, že kyslíková voda KAQUN® nemá žiadne vedľajšie účinky a je úplne bezpečná pre pravidelnú konzumáciu. Tiež neruší ani účinky žiadnych liekov.

Odoberajte novinky od nás

odhaľte všetky tajomstva kyslíka alebo získajte jedinečné zľavy

Naši partneri