fbpx

Denné bolesti hlavy? Toto pomohlo bývalému profi hokejistovi

Hrával hokej v rôznych tímoch, v sezóne 2010/2011 aj za Slovan Bratislava. Bývalý hokejista Miroslav Bobocký po skončení profesionálnej kariéry začal trpieť bolesťami hlavy.

V rodine mali diagnostikovanú pri niektorých členoch stenózu karotídy. Znamená to, že majú krčnú chrbticu zúženú. To zabraňuje dostatočnému prekrvovaniu mozgu. A medzi hlavné príznaky patria najmä časté a silné bolesti hlavy. Túto diagnózu však Miroslavovi Bobockému lekár po neurologickom i ostatných vyšetrenia nepotvrdil.

Bolesti pretrvávali, liečba medikamentami nepomáhala. S dennými bolesťami hlavy prišli aj obmedzenia. Pre bolesti sa nemohol poriadne venovať práci, deťom a ani svojim koníčkom.

Bolesť hlavy môže spôsobiť aj dehydratácia

Nedostatočné prekrvenie mozgu nastáva aj pri dehydratácii organizmu. Nedostatočný pitný režim zapríčiní zhustenie krvi. Tá sa potom nedostane aj do tých najtenších vlásočníc, k najvzdialenejším bunkám v mozgu. To znamená, že sa tam nedostane ani kyslík, ktorý sa krvou prepravuje hemoglobínom. A to spôsobuje bolesť.

Pomohla kyslíková voda?

Na konci letných prázdnin v roku 2022 dostal Miroslav Bobocký vodu Kaqun. O týždeň neskôr sme spoločne komunikovali, ako sa mu darí. Odpoveď nás potešila: „ Odkedy pijem kyslíkovú vodu Kaqun, hlava ma ešte nebolela.“ Ešte vtipne poznamenal, že ak je to riešenie na všetky , rovno si objednáva zásoby na celý rok.

Pravidelné užívanie kyslíkovej vody Kaqun prinieslo hokejistovu úľavu v bolestiach hlavy. Tie sa občas vrátia. No nie už v takej intenzite a frekvencii ako v minulosti. Stačí sa napiť.