fbpx

Jarný detox: Ako očistiť telo a povzniesť ducha

Dlhá zima bez slnečných lúčov a nedostatok pohybu, sviatky spojené nadmernou konzumáciou ťažkých jedál a alkoholu, zanechávajú svoju stopu na našom organizme. Náš organizmus už túži po očiste a regenerácii. S príchodom jari sa pre mnohých stáva prioritou očista nielen tela, ale aj mysle. “Jarný” detox ponúka skvelú príležitosť ako zresetovať svoj životný štýl, vyčistiť organizmus od nahromadených toxínov, posilniť svoje zdravie a predovšetkým pečeň.

Ale ako je to s detoxom?

Pravdou je, že detoxikácia nie je len týždňová či mesačná záležitosť. Prebieha v našom organizme neustále. Pečeň je jedným z hlavných orgánov zodpovedných za detoxikáciu, pretože pomáha metabolizovať a odstraňovať škodlivé látky, ako sú alkohol, lieky, toxíny z ovzdušia a potravín, a ďalšie znečisťujúce látky. Preto je dôležité posilňovať a podporovať jej funkciu.

Práve jar a jeseň sú ako stvorené na očistu nášho organizmu a posilnenie orgánov, ako je pečeň. Existuje niekoľko spôsobov, ako môžeme každý deň podporiť funkciu pečene:

  1. Zdravá strava. Konzumáciou potravín bohatých na antioxidanty, vlákninu a minerály podporujeme zdravú funkciu pečene. Zaraďte do jedálnička viac zeleniny, ovocia, celozrnných obilnín, orechov a semien rastlín.
  2. Vyhnite sa alkoholu. Alkohol môže spôsobovať poškodenie pečene, preto je dôležité ho konzumovať s miernosťou alebo sa mu úplne vyhnúť.
  3. Zvýšený príjem vody. Pitie dostatku vody pomáha odplavovať toxíny z organizmu a udržiavať pečeň hydratovanú.
  4. Znížte príjem rafinovaného cukru a tukov. Príliš veľa rafinovaných cukrov a tukov v strave môže zaťažiť pečeň a spomaliť jej schopnosť detoxikácie.
  5. Hýbte sa. Fyzická aktivita podporuje cirkuláciu krvi, vylučovanie a tak pomáha pečeni pri odstraňovaní toxínov. Zaraďte do svojich dní aspoň 20 min. Chôdze, behu či jogy.
  6. Dostatok spánku. Počas spánku sa totiž vykonáva množstvo dôležitých procesov, ktoré pomáhajú odstrániť toxíny a odpadové látky z tela.
  7. Doplnky výživy. Existujú doplnky, ktoré podporujú funkciu pečene, ako napríklad bylinky ako pestrec mariánsky, repík lekársky, kurkuma alebo ďatelinový kvet. Na vyčistenie tela od škodlivých látok ako ťažké kovy zas výborne fungujú organické minerály.

Vyberiete si overenú klasiku alebo skúsite našu novinku?

A my vám radi pomôžeme. Možno už poznáte náš výživový doplnok Detox z radu All in One. Obsahuje presne všetko, čo potrebujete pre vaše telo. Vyvážená a účinná zmes extraktov z pestreca mariánskeho, artičokov, brokolice, listov repíka lekárskeho, prasličky roľnej, kapusty, semien viniča hroznorodého a koreňa kurkumy sa postará o efektívnu regeneráciu, normálnu funkciu pečene a žlčníka a perfektné trávenie bez nadúvania.

Alebo by ste skúsili našu novinku? V spolupráci s ANJOLIE sme pre vás pripravili očistnú bombu. Predstavujeme vám produkt Kremelina, organický minerálny prášok v najčistejšej forme.

Organické minerály sú v súčasnosti najviac podceňovaným doplnkom výživy. Kremelina má jedinečnú vlastnosť viazať odpadové látky z čreva a krvného obehu a následne ich metabolicky vylúčiť z tela. Vytvára veľmi zásadité prostredie, čo ztiažuje podmienky pre množenie baktérií, prvokov a parazitov. Kremelina odbúrava zlé tuky a cholesterol.

Kremelina obsahuje 28 základných organických minerálov: kremík, vápnik, železo, draslík, horčík, zinok, sodík, meď, čo zaručuje najlepšie možné pôsobenie a vstrebateľnosť minerálov v ľudskom tele. Má schopnosť vytvoriť veľmi zásadité prostredie, ktoré sťažuje podmienky na množenie baktérií, prvokov či parazitov. Kremelina odbúrava zlé tuky a cholesterol.

Urobte prvý krok k zdravšiemu a vitalitnejšiemu životu tým, že začnete svoj jarný detox s KAQUN All-in-One Detox alebo Kremelinou, príp. vyladenou kombináciou oboch ešte dnes! Vaše telo vám bude vďačné.