fbpx

Kyslíková terapia. Efektívna prevencia a liečba koronavírusu

základy kvalitného života a zdravia, doplnky výživy, regenerácia, očkovanie, pravidelný pohyb a pitný režim

Vírus napadá každého rovnako, aj mladých aj starších. Starší ľudia sú nachýlnejší na Koronavírus z dôvodu, že majú oslabenú imunitu – ich organizmus neobsahuje už toľko kyslíka, ani vody v tkanivách a preto nepracuje najlepšie a mnohí z nich už aj tak trpia na rôzne zdravotné problémy.

Prečo je kyslík dôležitý?

Kyslíková terapia je efektívnym spôsobom liečby kriticky chorých pacientov nakazených novým kmeňom Koronavírusu,” uviedol Jeong Eun-kyeong, riaditeľ Centra pre kontrolu chorôb a prevenciu v Južnej Kórei.

Z celkového počtu 21 nakazených pacientov, sa v kritickom stave nachádza už len posledný pacient. Zdravotný stav pacientov sa zlepšil potom, čo im bol podávaný kyslík …”

Celý článok nájdete tu: https://www.upi.com/Top_News/World-News/2020/02/14/Oxygen-therapy-working-for-coronavirus-patient-Seoul-says/6651581696794/

V našom tele je najdôležitejším senzorom citlivosti na kyslík proteín HIF (hypoxia-inducible factor). Hypoxia je stav v organizme, v tkanivách alebo v jednotlivých bunkách, s nedostatkom kyslíka na správne fungovanie. Práve so zápalmi a infekciami v organizme je spojený pokles hladiny kyslíka v organizme a vtedy sa aktivuje proteín HIF.

B-lymfocyty sú biele krvinky (leukocyty, konkrétne lymfocyty) ako hlavné bunky regulujúce náš imunitný systém. Vyvíjajú sa v kostnej dreni a ich hlavnou úlohou je tvorba protilátok. Ako sme už spomenuli hlavnými príznakmi Koronavírusu je infekcia dýchacích ciest, ktorá sa prejavuje predovšetkým zápalom nosovej sliznice, pľúc (priedušiek, priedušnice), hrdla či stredného ucha.

So zápalom v organizme priamo súvisí znížená saturácia kyslíka v krvi a následne aj v tkanivách, čím sa aktivuje proteín HIF. Pod vplyvom HIF, začnú B-lymfocyty produkovať regulačnú látku Interleukin 10, ktorá zastavuje zápalový proces v organizme.

Tak ako každá bunka aj bunky imunitného systému potrebujú pre svoje správne fungovanie dostatok energie, ktorú si naše telo vyrába z kyslíka v procese oxidačnej fosforylácie. Ak sa však v organizme nenachádza dostatok kyslíka po dlhšiu dobu (napr. kvôli zápalu), nemajú imunitné bunky dostatok energie na reakciu proti zápalu. Nezabúdajte, dýchanie ešte nemusí zabezpečiť, že sa kyslík dostane aj ku všetkým bunkám.

Najefektívnejší spôsob dodávania kyslíka do organizmu aj v pohodlí vášho domova.

www.kaqun.sk

Kyslíková voda KAQUN 👉https://kaqun.sk/produkt/kyslikova-voda/