fbpx

Spájame naše sily pre pomoc druhým

Hyperbarická terapia Dr. Kyslík a kyslíková voda KAQUN

Hyperbarické centrum Dr. Kyslík v Nitre, v Topoľčanoch a po novom aj v Bratislave sú miesta, ktoré spájajú inovácie a poslanie pomáhať ľuďom zlepšovať kvalitu ich života a zdravia. Hyperbarická komora predstavuje efektívny spôsob podpory pri liečbe a regenerácií prostredníctvom zvyšovania hladiny kyslíka v tkanivách prostredníctvom vysokého tlaku.

Užívanie kyslíka má minimálne kontraindikácie, čo otvára dvere pre širokú škálu ľudí – od športovcov po osoby s rôznymi zdravotnými stavmi a chronickými ochoreniami, vrátane detí s ADHD, autistov, či ľudí po mozgovo-cievnych príhodách, ale aj pre zdravých ľudí a seniorov.

Beáta Dolinajová, zakladateľka centra, zdôrazňuje a zároveň varuje: „Kyslík je životne dôležitý a nedostatok kyslíka môže viesť k mnohým zdravotným problémom. Ak orgány nie sú dostatočne okysličené, zlyhávajú a nastáva choroba. Navyše čím ste starší, tým menej kyslíka máte a aj vaše zlozvyky vás oberajú o kyslík a ani o tom neviete.“

Pani Beáta si takisto uvedomuje, že hyperbarická komora nie je vhodná úplne pre každého. Jednak je nutné dochádzať na miesto terapie, alebo môžu existovať závažné dôvody, pri ktorých sa vôbec neodporúča podstupovať hyperbarickú terapiu. Ide o prípady nedávnych chirurgických zákrokov, ťažkých respiračných ochorení, vysokého krvného tlaku, epilepsie, pľúcnej tuberkulózy a pneumotoraxu. Takisto stavy ako klaustrofóbia robia pobyt v hyperbarickej komore nepríjemným.

Hyperbarické centrá Dr. Kyslík však nezostávajú iba pri poskytovaní terapeutických služieb. Svojou činnosťou vytvára podpornú komunitu, v ktorej srdci leží spoločná vášeň pomáhať druhým a poslanie pomôcť zlepšiť kvalitu života, čo najviac ľuďom. „A preto som sa rozhodla nájsť spôsob ako mojim zákazníkom pomôcť aj v týchto prípadoch,“ hovorí pani Beáta.

Riešenie našla v spoločnosti KAQUN a ich unikátnej kyslíkovej vode. „Spája nás spoločná vášeň a cieľ. KAQUN je stelesnením posolstva a zároveň záväzku podporovať ľudí v prevencií a v boji s chorobami spôsobenými hypoxiou, poruchami spánku a zlyhaním tráviaceho systému.

Rovnaký princíp, iná technológia

Spoločným princípom kyslíkovej vody KAQUN a hyperbarickej kyslíkovej komory je to ako fungujú. Obe metódy sa zameriavajú na efektívne dodávanie kyslíka priamo do tkanív, ale dosahujú to rôznymi mechanizmami.

Hyperbarická komora zahŕňa dýchanie čistého kyslíka v pretlakovej komore. Kyslíková voda KAQUN funguje na princípe zvýšenia parciálneho tlaku kyslíka vo vode samotnej. Dosahuje to zmenou štruktúry vody, čím zabezpečí zastabilizovanie kyslíka vo vode, čo zaručuje, že kyslík ostane vo fľaši aj keď je otvorená.

Kyslíková voda KAQUN tak nielen výrazne zvyšuje efektivitu hyperbarickej komory (obrázok nižšie), ale poskytuje zákazníkom plnú náhradu v prípade, ak sa nedá absolvovať terapia v komore, alebo ak to zákazníkovi vážne dôvody nedovoľujú.