fbpx

Zlepšite svoje zdravie a vitalitu s kyslíkovou vodou Kaqun. V čom spočíva jej výnimočnosť?

Kyslík, najmä parciálny tlak v tkanivách, je základom zdravého života a správnej funkcie tela. Ako starneme, jeho prítomnosť v bunkách prirodzene klesá (pozri graf B), čo má vplyv na naše zdravie, imunitu a vitalitu. Faktory životného štýlu tiež prispievajú k znižovaniu parciálneho tlaku kyslíka, čo sa ešte zhoršuje chronickými ochoreniami. Preto je dôležité pravidelné dopĺňanie kyslíka.

Bohužiaľ, normálne dýchanie alebo inhalácia kyslíka nedokážu zvýšiť parciálny tlak kyslíka. Jedným zo spôsobov, ako to dosiahnuť, je pitná voda alebo kúpanie vo vode Kaqun. Čím je však voda Kaqun taká výnimočná?

Unikátna štruktúra

Kaqun má jedinečnú štruktúru, ktorá efektívne transportuje kyslík do buniek a podporuje optimálne telesné funkcie. Táto štruktúra, nazývaná stabilná hexagonálna štvorstenná (tetrahedron) štruktúra a vyzerá asi takto:

Vďaka technológií KAQUN® je štruktúra vysokostabilná a hladina rozpusteného kyslíka vydrží vo fľaši, či v teplom kúpeli oveľa dlhšie. Nižšie vidíme, že pri otvorenej fľaši vydrží sa stratí 1/3 kyslíka asi po 8 dňoch. Pozoruhodné je, že pri každodennom otváraní a zatváraní je strata kyslíka vo fľaši len asi 5 % za 60 dní.

Je dôležité poznamenať, že na rozdiel od iných “okysličených” vôd na trhu, kyslík vo vode Kaqun pochádza výlučne z vody samotnej, bez pridania medicinálneho kyslíka. Technológia vyvinutá na spojenie Kaqun s prameňom Heredicse vytvára jedinečný prvok, odlišný od iných „okysličených“ vôd, maximalizujúci zdravotné výhody a energetickú hladinu.

Vysoký parciálny tlak kyslíka aj v pohodlí domova

Voda Kaqun sa môže pochváliť vysokým parciálnym tlakom kyslíka, ktorý dosahuje až 160 mmHg pre pitnú vodu a až 500 mmHg pre vodu na kúpanie. Tento zvýšený parciálny tlak kyslíka môže zvýšiť parciálny tlak kyslíka v tkanivách až o 22% a ponúka omladzujúce účinky. Saturácia tkaniva kyslíkom závisí od hodnoty parciálneho tlaku, rozhodujúceho pre okysličenie krvi.

Zatiaľ čo bežná voda obsahuje okolo 3-7 mg rozpusteného kyslíka na liter pri parciálnom tlaku približne 35 mmHg, voda Kaqun pojme až 18 mg rozpusteného kyslíka na liter pri parciálnom tlaku do 500 mmHg vo vani a 160 mmHg v pitnej vode.

Efektívne vstrebávanie

Kaqun vďaka svojej štruktúre a vlastnostiam účinne absorbuje a distribuuje kyslík do celého tela, čím zvyšuje jeho účinnosť. Vo vode Kaqun sa kyslík nachádza v malých zhlukoch schopných preniknúť cez sliznice a dostať sa do až do samotných buniek.

Naproti tomu kyslík v bežnej vode sa môže tiež nachádzať v klastroch, ktoré sú však príliš veľké, aby dokázali prejsť cez sliznicu v ústnej dutine, preto sa len malá časť z tohto kyslíka vstrebáva až v žalúdku.

Štruktúra vody Kaqun navyše umožňuje malým zhlukom kyslíka preniknúť cez bunkové membrány priamo do mitochondrií prostredníctvom intersticiálnej (medzibunkovej) tekutiny, čím sa uľahčuje dodávanie kyslíka do tkanív. Jeho osmotický tlak (kyslíka vo vode Kaqun), až 300 mOsm/L, podporuje prirodzené a ľahké prenikanie do buniek, na rozdiel od bežnej vody (osmotický tlak bunkovej membrány je len 260 mOsm/L).

Štúdie uskutočnené na University of Chicago odhalili, že kyslík absorbovaný tekutinami vstupuje do tkanív šesťkrát rýchlejšie ako kyslík absorbovaný hemoglobínom.

Jediná voda s klinickými štúdiami

Kaqun je jediná voda podložená klinickými štúdiami, ktorá poskytuje dôkazy o jej zdravotných výhodách. Štúdie imunitného systému vykonané v spolupráci s Národným inštitútom chemickej bezpečnosti preukázali pozitívne účinky vody Kaqun na zdravých dobrovoľníkov. Okrem toho výskum podpornej terapie v rokoch 2013 až 2015 skúmal účinky vody Kaqun na pacientov podstupujúcich onkologickú liečbu.

V oblasti imunológie v roku 2009 KAQUN Distribution Kft. uzavrel zmluvu s Národným inštitútom chemickej bezpečnosti (OKBI) na testovanie imunitných účinkov vody Kaqun na zdravých dobrovoľníkoch na oddelení cytogenetiky a imunológie OKBI. V roku 2012 sme pokračovali v imunologických štúdiách v Debrecíne v Maďarsku.

Bezpečnosť výrobku sme študovali v rokoch 2010 a 2011 boli v súlade s predpismi OECD Principles of Good Laboratory Practice (ENV/MC/CHEM( 98)17) na oddelení molekulárnej a bunkovej biológie Národného ústavu chemickej bezpečnosti.

V rokoch 2007 a 2012 sme sa rozhodli pre vlastnú štúdiu v odbore Fyzické a psychické zdravie. Cieľom týchto štúdií bolo objektívne preskúmať saturáciu kyslíkom, reakčný čas, vynaložené sily, krvný tlak, všetky údaje, ktoré možno odvodiť z EKG, index stresu a stabilitu v stoji ľudí pri nepretržitej konzumácii KAQUN. vody a pred a po súčasnom kúpeli Kaqun.

A tak sa dostávame k našej zatiaľ najväčšej a najúspešnejšej štúdií publikovanej v roku 2021. Vedecký tím v Changi General Hospital v Singapure, mimochodom 9 najlepšia nemocnica na svete, uskutočnil oficiálnu, relevantnú štúdiu na účinky okysličenej vody ELO water – systém Kaqun. Viac si prečítajte v našom článku Vylaďte “sladký” život do normálu s kyslíkom.

Okrem toho kyslíková voda KAQUN (určená na pitie)

  • výnimočne čistú chuť
  • vysokú čistotu. Nízky celkový obsah rozpustených látok 181 mg/L = čistota vody na úrovni dojčenskej vody.
  • pH 7,1- 7,5. Potrebám tela najlepšie vyhovuje pH najdôležitejšej telesnej tekutiny, teda krvi. Súčasná norma pH krvi naznačuje, že jej hodnota by sa mala pohybovať od 7,35 do 7,45 – a taká by mala byť aj kyslosť vody, ktorú každý deň pijeme.

Vychutnajte si výnimočné vlastností vody Kaqun na zvýšenie kyslíka tým, že ju začleníte do svojej každodennej rutiny. Zvýšte hladinu kyslíka, podporte svoje zdravie a pocítite pozitívne účinky na vlastnej koži. Doprajte svojmu organizmu to najlepšie a posilnite svoje zdravie už dnes! Vyskúšajte pitný režim s vodou Kaqun.