Prehnali ste to s alkoholom? Kyslíková voda KAQUN Vám pomôže.

Radostná noc strávená s priateľmi sa môže rýchlo zmeniť na ráno ľútosti, ak sa k nej nepristupuje s určitou mierou pozornosti. Obávaná opica s ubíjajúcimi bolesťami hlavy a podtónom nevoľnosti trápi ľudstvo po stáročia. Zatiaľ čo jediným spoľahlivým spôsobom, ako úplne predísť opici, je úplne sa zdržať alkoholu, kyslíková voda KAQUN prináša účinné riešenie ako minimalizovať nepríjemné následky predchádzajúcej noci. Máme to vedecky podložené.

„Na zdravie!“, často zaznieva pri štrnganí pohárikov počas sviatkov. No zdravé to určite nie je, najmä keď to preženiete. Opica, pľuštenie, kocovina, hangover. Rôzne pomenovania, rovnaký nepríjemné stavy. Bolesť hlavy a žalúdku, únava, pocit smädu, zlá nálada, nevoľnosť, citlivosť na svetlo a hluk, celková oslabenosť. Takéto rána však už nemusia byť.

Alkohol patrí medzi makronutrienty ako bielkoviny, tuky a sacharidy. Na rozdiel od nich, alkohol k nášmu životu vôbec nepotrebujeme. Alkohol je jed, pre náš organizmus je toxický a preto sa ho snaží zbaviť. Pečeň dokáže spracovať 7 až 14 gramov čistého etanolu za hodinu. Pri odbúravaní alkoholu v pečeni (oxidáciou etanolu) vzniká acetaldehyd. Je to práve on, ktorý je zodpovedný za nepríjemné stavy po nadmernej konzumácií alkoholu.

Dostatok tekutín je základ

Väčšina nepríjemných stavov je spôsobená dehydratáciou. Alkohol totiž blokuje účinky antidiuretického hormónu, ktorý zabraňuje nadmernej strate tekutín. Pitie alkoholu ho vyradí, čo vedie k dehydratácií. Okrem toho zvýšené močenie odstráni z tela dôležité minerály ako sodík, chlór, draslík a horčík, čo vedie k poruche rovnováhy elektrolytov v tele. Nadmerný príjem alkoholu spoľahlivo likviduje aj všetky dostupné zásoby vitamínov, predovšetkým skupiny B v tele.

Prvým príznakom signalizujúcim nedostatok vody v organizme, je sucho v ústach a pocit smädu, vyvolaný hypotalamom v dôsledku zhustenia krvných doštičiek. Tým, že je krv hustejšia nedostane sa s kyslíkom aj do tých najtenších vlásočníc, čo spôsobuje krátkodobé problémy so sústredením či bolesť hlavy. Medzi príznaky dehydratácie patria aj pocity malátnosti (oslabenosť) ako dôsledok zvýšenie pulzovej frekvencie a zníženia krvného tlaku.

Antioxidanty pomôžu

Požitím alkoholu sa množstvo antioxidantov v organizme znižuje. Alkohol môže zároveň zvyšiť aj hladiny niektorých kovov v tele a tým uľahčuje tvorbu reaktívnych kyslíkových častíc. Balans medzi antioxidantmi a RKČ je veľmi dôležitý pre správne fungovanie organizmu a jeho imunitného systému, ovplyvňuje našu vitalitu, ako aj rýchlosť starnutia. Strata tohto balansu sa nazýva oxidačný stres, ktorý je spoluzodpovedný za množstvo zdravotných komplikácií.

Energia, energia, energia

Po prehýrenej noci bývame unavený. Síce má alkohol utlmujúci účinok na náš nervový systém a preto ľahšie zaspíme, ale kvalita spánku nebude najlepšia. Je to spôsobené tým, že energiu, ktorú si telo vyrobí, použije pečeň na spracovanie a odbúranie alkoholu, namiesto toho, aby sa venovalo regenerácii. Dodaním kyslíka do tkanív, zabezpečíme dostatok energie aj na regenerácia a detoxikáciu organizmu. Na kávu tiež zabudnite. Tá nepomôže, skôr uškodí, pretože prispieva k dehydratácií organizmu.

Málo cukru = zlá nálada

Celková oslabenosť organizmus vedie aj k zlej nálade, k čomu prispievajú aj naše pečeňové bunky, ktoré počas odbúravania alkoholu nevyrábajú glukózu, čo môže viesť k poklesu hladiny krvného cukru. Výsledkom je zlá nálada, ktorá je dôsledkom biochemických pomerov v mozgu.

Prvé čo ma na kyslíkovej vode KAQUN zaujalo bola jej extrémne skvelá chuť, ktorú by som sa pokúsil popísať ako super plnú. Po pravidelnom pití som zistil, že KAQUN dokáže výrazne osviežiť, hydratovať a revitalizovať a to aj po prehýrenej noci. Michal Tozser, manažér a podnikateľ

Nezabudnite, že každému z nás sa odbúrava z krvi alkohol rozdielne. O tom ako rýchlo sa naše telo dokáže zbaviť alkoholu rozhoduje hmotnosť, resp. pomer tuku a svalov, množstvo vody v organizme, ale aj pohlavie. 85 kilový muž so zdravou pečeňou dokáže odbúrať z krvi 0,5L desiatku alebo 2 dcl vína za približne 2 hodiny 20 minút. U priemernej 60 kilovej ženy je to 1,6x pomalšie, čo je až 3,6 hodiny. Myslite na to, keď budete ráno sadať za volanť.


[1] 2011 – NATIONAL INSTITUTE OF CHEMICAL SAFETY –  DEPARTMENT OF MOLECULAR AND CELL BIOLOGY: Study for the KAQUN’s effect for antioxydant capacity (TUKEB No.: 550/2011) – uskutočnené na Oddelení molekulárnej a bunkovej biológie na Národnom inštitúte chemickej bezpečnosti v Budapešti.