fbpx

Veľké porovnanie kyslíkových vôd

V posledných rokoch sa na trhu objavilo niekoľko druhov kyslíkových vôd ako Oxywater, Oxyworld či Oxylife, ktoré sú na rozdiel od kyslíkovej vody KAQUN balené v plechovke. Hoci by názov mohol napovedať, že by mali byť totožné, nie je to tak. Existuje medzi nimi niekoľko kľúčových rozdielov. Tento článok porovnáva tieto dva produkty z hľadiska ich obsahu kyslíka, spôsobu výroby, vstrebateľnosti, bezpečnosti a ceny.

Obsah kyslíka

 • KAQUN kyslíková voda obsahuje 18 mg rozpusteného kyslíka na liter, ktorý pochádza priamo z vody samotnej, a nie je do vody umelo pridávaný. Dôležitým ukazovateľom je tu predovšetkým štruktúra vody a vysoký parciálny tlak kyslíka vo vode, ktorý dosahuje hodnotu až 160 mmHg.*
 • Oxywater/Oxylife pridáva do vody medicinálny kyslík z externého zdroja pod vysokým tlakom. Obsah kyslíka sa pohybuje medzi 90 mg/L až 120 mg/L. V tomto prípade je otázna stabilita kyslíka vo vode (pozri bližšie časť Stabilita). Parciálny tlak kyslíka však Oxywater neuvádza.

*Od hodnoty parciálneho tlaku kyslíka (pO₂) v tkanivách, závisí nasýtenie krvnej plazmy kyslíkom, čo sú kľúčové aspekty, ktoré sa týkajú dýchacej fyziológie a transportu kyslíka v tele.

Klinické testy

 • Kyslíková voda KAQUN vykonáva už viac ako 20 rokov vlastné vedecké a klinické výskumy o vplyve kyslíkovej vody KAQUN na ľudský organizmus. Výskumy prebiehajú na domácich i zahraničných vedeckých inštitúciách a univerzitách, národnych onkologických inštitútoch, či jednej z najlepších nemocníc na svete – Changi General Hospital v Singapure. Výskumy sa zameriavajú na účinok kyslíkovej vody KAQUN na imunitné parametre, nádorové bunky, či na cukrovku, stres, antioxidačnú kapacitu, či krvný tlak.
 • Oxywater deklaruje množstvo kyslíka potvrdením zo štátneho výskumného ústavu a štátnych vodárni (Pražské vody a kanalizace). Jej účinok zakladajú na príbehu majiteľky o uzdravení sa z nádorového ochorenia, ale ako sama neskôr potvrdila, nie pitím svojej vody, ale oxyterapiou, teda vdychovaním medicinálneho kyslíka. Účinok kyslíka z vody zakladajú na perorálnej kyslíkovej terapií, vyvinutú Dr. Abolghassemom Pakdamanom. Táto terapia je založená na myšlienke, že zvýšený prísun kyslíka do tela môže mať liečebné a regeneračné účinky.

Proces výroby

 • KAQUN kyslíková voda sa vyrába unikátnym spôsobom, ktorý umožňuje viazať kyslík do molekulárnej štruktúry vody. Tento proces nezahŕňa použitie chemikálií alebo externého kyslíka, ale unikátnu technológiu, ktorá zabezpečuje stabilný obsah kyslíka vo vode.
 • Oxywater sa vyrába patentovaným procesom, ktorý zahŕňa vstrekovanie medicinálneho kyslíka do vody pod vysokým tlakom.

Benefity

 • Podľa vyhlásení založených na klinických a vedeckých štúdiách, pravidelné pitie KAQUN kyslíkovej vody zlepšuje imunitný systém, zvyšuje hladinu energie, podporuje detoxikáciu tela, antioxidačnú kapacitu, výkon a zlepšuje celkovú vitalitu. Voda sa tiež často využíva pri rekonvalescencii po chorobách alebo fyzickej námahe.
 • Výrobca Oxywater tvrdí, že pitie tejto vody môže zlepšiť okysličenie krvi, podporiť fyzický výkon a urýchliť regeneráciu. Avšak, vzhľadom na menej stabilný obsah kyslíka, tieto benefity môžu byť menej výrazné a menej pretrvávajúce.

Vstrebateľnosť

 • Vďaka unikátnej štruktúre kyslíkovej vody KAQUN sa kyslík dokáže vstrebať už v sliznici ústnej dutiny a vďaka vysokému parciálnemu tlaku sa šíri vodnou cestou v medzibunkovom priestore priamo do tkanív.
 • Vzhľadom na veľké molekuly vstrekovaného kyslíka, sa kyslík nedokáže vstrebať v ústnej dutine, ale putuje tráviacim traktom, pričom len malé množstvo sa vstrebáva v žalúdku.

Bezpečnosť

 • KAQUN má potvrdené vedeckými štúdiami, že kyslík v ich vode nie je toxický pre ľudské telo ani bunky, konkrétne na HepG2 bunkách.** Bezpečnosť a zdravotná bezzávadnosť obalu je zabezpečená použitím plastov bez obsahu škodlivého bisfenolu, čo dovoľuje použiť väčšie – 1,5L balenie, odolnejšie proti rozbitiu a ľahšie na prepravu.
 • Podľa niektorých zdrojov môže vysoký obsah kyslíka (90 mg/L) mať negatívne až toxické účinky na ľudské zdravie. Účinok Oxywater sa zakladá len na osobnej skúsenosti majiteľky. Zdravotná nezávadnosť a bezpečnosť obalu je zabezpečená zvnútra potiahnutej mikrovrstvou potravinárskej fólie.

**Národný inštitút chemickej bezpečnosti oddiel výskumu chemickej bezpečnosti molekulárne a bunkovo-biologické oddelenie, Budapešť 2010, 02-CTOX-10.

Stabilita

 • Výrobca Oxylife udáva, že pre 100% účinok sa odporúča spotrebovať vodu hneď po otvorení, čo naznačuje, že stabilita kyslíka v tejto vode môže byť nižšia.

***Effects of water stably-enriched with oxygen as a novel method of tissue oxygenation on mitochondrial function, and as adjuvant therapy for type 2 diabetes in a randomized placebo-controlled trial. https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/34260650/

Cena

 • Pri doporučenej dennej dávke 0,5 litra vyjde 36-dňová zásoba kyslíkovej vody KAQUN na 49,20 eur, čo je 1,37 eur za 0,5 litra/deň.
 • Doporučená denná dávka je jedna plechovka Oxywater 250 ml, ktorá stojí 1,67 eur, zatiaľ čo balenie 24×250 ml Oxylife vyjde na 27,20 eur, čo je 1,13 eur za 250 ml, takže za 0,5L by to bolo 2,26 eur/ deň.

Kyslíková voda KAQUN a Oxywater/Oxylife sa líšia v mnohých ohľadoch. KAQUN sa vyznačuje stabilnejším a prirodzene viazaným kyslíkom, ktorý je bezpečne vstrebateľný a podložený mnohými vedeckými štúdiami. Oxywater/Oxylife, na druhej strane, ponúka vyšší obsah kyslíka, ktorý je však menej stabilný a menej efektívne vstrebateľný a v konečnom dôsledku aj drahší.