fbpx

Pri behaní počúvajte svoje telo. Správny pitný režim je základ.

Venujete sa behu naplno alebo si ho užívate skôr ako rekreačnú aktivitu? Beh nie je len šport, pre mnohých je behanie vyjadrením ich zdravého a aktívneho životného štýlu. Myslíte pri behaní aj na správny pitný režim? Nedostatok vody v organizme sa môže podpísať aj pod „neefektívne“ behanie a v konečnom dôsledku si takýmto behaním môžete aj ublížiť.

Voda tvorí podstatnú časť nášho organizmu. Potrebujeme ju teda pravidelne dopĺňať, aby naše telo fungovalo správne. Ako si však nastaviť pitný režim pri športe? Treba piť viac? Dnes si posvietime na beh.

Pred behaním nepite veľa vody

Pred samotným behaním sa odporúča vypiť maximálne pol litra vody. Hodinu pred behaním už však nepite. To preto, aby vás voda príliš nezaťažovala a vy sa budete môcť sústrediť iba na behanie.

Odborníci na behanie sa zhodujú, že ak plánujeme dlhšie maratóny, naše telo by sme na tento „záťah“ mali pripravovať správnym pitným režimom už tri dni pred samotným štartom. S vodou to preháňať netreba, dôležité však je piť v pravidelných dávkach tak, aby sme za deň prijali približne dva až tri litre vody. Vyhnite sa sladeným nápojom. Najlepšia je čistá voda. My odporúčame pri športovaní pridať do pitného režimu aj kyslíkovú vodu KAQUN®. Zabezpečíte si tak viaceré benefity pre telo najviac.

Doplňte si energiu

Voda KAQUN® je obľúbená aj u profesionálnych športovcov. „Môžem potvrdiť, že teraz zvládam tréningovú záťaž lepšie a svoju zásluhu má na tom KAQUN,“  dodáva svoju skúsenosť deväťnásobný majster sveta a dvojnásobný paralympijský víťaz v dráhovej cyklistike, Jozef Metelka.

Prečo piť vodu KAQUN® pri športovaní?

Pri nedostatočnom pitnom režime vám hrozí únava, malátnosť, svalové kŕče a dokonca nepríjemné závrate. Nesprávny pitný režim vám tak môže pri behu spôsobiť viaceré komplikácie a viac než by ste telo behaním ozdravili, ho nepríjemne zaťažíte.

Piť vodu KAQUN®je pre telo prospešné kedykoľvek, nielen ak plánujete športovať. Pozitívne účinky vody sú klinicky a vedecky podložené a pocítite ich aj na svojom zdravotnom stave.

Zlepšite si kondíciu a kvalitu zdravia jednoducho a rýchlo s kyslíkovou vodou KAQUN®.